Daudzas idiomas identificē teātra māksliniekus kā ķirurgus, kuri darbojas dvēselēs. Viena nepareiza spēle un aktieris var zaudēt auditoriju. Tā vietā, lai saņemtu atvieglojumu, iedvesmu un cerību, tas paliek auksts, iekaisis un vīlušies. Krievijā teātra ētika bija obligāta disciplīna aktieru izglītībā. Stanislavsky ticēja, ka teātrim vajadzētu izcelt augstāko sevi katrā cilvēkā.

Ir nepieciešams ilgs laiks, lai cilvēka garu atkal izveidotu, bet tas ir tikai brīdis, lai to iznīcinātu. Teātris var kļūt par greizsirdības, rūgtuma un liekulības vietu. Viens mākslinieks ar antagonistu pieeju var sadrumstalot saderību. Neviens tehnikas un talantu apjoms to nevar glābt. Tādēļ māksliniekiem jābūt piesardzīgiem, kā viņi izturas pret vienu otru un savu darbu visā radošajā procesā. 

 

1. Meklējiet visu, kas tev apkārt, pozitīvās īpašības

Paškriticizms ir laba lieta, ja to dara pareizi. Taču tas var kļūt par milzīgu drūmu mākoni tad, jato nemitīgi baro. Pievērsies abajamun pozitīvajam, lai atjaunotu spēkus. 

2. Izvairieties no tenkām

Tāpat kā dzīvē, arī mākslā ir jāizvairās no tenkām. Tās spēj tikai sagraut radušos priekšstatus, samazināt objektivitiāti, kā arī galu galā – izjaut pašu uzstāšanās spēku. 

3. Izvairieties no sprieduma

Spriedumi, tāpat kā tenkas, ir neobjektīvas. Tie tikai piesārņo uzstāšanās spēku un ziņas nodošanas efektivitāti. 

4. Cieniet un mīliet savus rekvizītus un kostīmus

Ja cienīsi un mīlēsi darbu, tas padosies!

5. Investējiet garīgi jūsu izrādes super-mērķī

Teātris ir garīguma spēle, bet ir jākoncentrējas šo garīgumu nododt pašā svarīgākajā un būtiskākajā, ko u spēj piedāvāt. Enerģiju un dvēseli ieguldi tur, kur skatītājam tā ir jāizjūt visvairāk. 

 

6. Nekad neesat vēlu
Tas varētu šķist acīmredzams, bet tur ir simtiem, ja ne tūkstošiem dalībnieku, kas vienkārši nevar pateikt laiku. Casting sesijas parasti ir tikai dažas minūtes, un tiek plānotas pēc nejaušiem laikiem, piemēram, 7:25 vai 6:50 pēc mērķa. Esi agri vai neuztraucieties parādīties. Pacietība slikti izliekas sesijā, un dažas lietas būs sarežģīt jūsu izredzes vairāk nekā vēlu.

7. Zināt savas līnijas
Atkal tas var šķist acīmredzams, taču ir pārāk daudz dalībnieku, kuri apgūst dažas no viņu līnijām, un pēc tam mēģina “spārnot” un neizdoties nožēlojami.

Pavadīt laiku, sagatavojot savas līnijas. Sagatavojiet ne tikai to, ko jūs sakāt, bet gan to, kā jūs to sakait.

8. Nepārrakstiet savas līnijas
Nekad agrāk nekad nesaki kaut ko citu, kā tikai to, kas ir skriptā. Nav labāka veids, kā apvainot rakstnieku, nekā nākt klajā ar savām līnijām. Ja vēlaties rakstīt savu dialogu, tad kļūsti par rakstnieku.

9. Klausieties, Klausieties, Klausieties
Klausieties, kas tev tiek teicis. Dažreiz liešanas režisors vai rakstnieks vai režisors dod jums mazliet virzienu pirms klausīšanās vai klausīšanās laikā konkrētā rindā. Klausieties, ko viņi saka, un ņemt laiku, kas nepieciešams, lai to apstrādātu. Ja tas notiek klausīšanās laikā, biežāk nekā nē, viņi labprāt sniegs jums dažas minūtes, lai iekļautu jauno virzienu līnijās. Tāpēc lūgt to, ja tas jums nepieciešams.

10. Pārliecinieties, ka jūsu Headshot ir precīza
Ir dažas lietas, kas ir vairāk kaitinošas nekā tāda, ka nekas neparādās kā aktieris, kurš parādās. Pārliecinieties, vai jūsu headshot precīzi parāda, kurš jūs tagad esat. Ja jūs esat ieguvuši svaru, sagrieziet matus, vecāki par dažiem gadiem vecākiem, tad pārliecinieties, ka jūsu seja ir redzama. Tavs galvas attēls nebūs tas, kurš saņems darbu, un jūs, protams, nenesīsiet, ja jūs izskatīsieties pilnīgi savādāk nekā tas, ko cilvēki cerēja redzēt.

11. Apņemties!
Dalībnieki, kas patiešām ir apņēmušies lasīt, ir jautri skatīties. Viņi burtiski pārvēršas par raksturu. Pilnībā nododot lasīšanai, jūs ne tikai izšķīsīsiet nervozitāti; bet jūs parādīsiet lēmumu pieņēmējiem, ka jums būtu jāapsver, jo jūs varat spēlēt daļu ar patiesu aizraušanos.

12. Nav attaisnojuma!
Tātad, jūs nevarat iemācīties savas līnijas, jo jūs zaudējat spēku? Žēl gan. Jums bija stunda vēlu, jo jūs esat ielogojies satiksmē? Ak, atvainojiet. Jums bija jācīnās ar savu suni ar veterinārārstu un nesaņēma skriptu? Labāk veiksmi nākamreiz. Fakts, ka neviens neuztraucas par to, ka jums bija kāds no šiem incidentiem. Dzīve notiek, un dažreiz lietas kļūst nepareizi, un normālā pasaulē to var ņemt vērā. Bet ziniet, ka neatkarīgi no tā, kāda attaisnojums jums šķiet, ka jums ir jāiziet no konkrētas situācijas, ir daudzi citi cilvēki, kas priecājas par jūsu vietu.

 

Būt par aktieri nav viegli dzīve, kas var šķist. Parasti bieži tiek ilgstoši finanšu nedrošība, milzīgas konkurences iespējas, kā arī vairāku noraidījumu veidi, kas padara kopējo procesu daudz grūtāku. Bet daudzi aktieri nekad neizdosies vienkārši tāpēc, ka tie ignorē dažus no visvienkāršākajiem elementiem un nevar izkļūt no savas puses.